Jan van Hest
Op 17 juli is Jan van Hest overleden.
Jan was actief lid van ons bewonersplatform.
Hij was niet alleen altijd aanwezig op ons periodieke overleg, ook draaide hij mee in het overleg met de wijkcoördinator en in het wateroverleg. Als TU-techneut – met verstand van materialen – dacht hij graag mee over de technische oplossingen, en schroomde hij niet zijn mening te laten horen.
Jan woonde op de Paardenmarkt. Daar was hij een van de ogen van ons platform. Gekscherend werd hij wel de burgemeester van de Paardenmarkt genoemd. De afvalcontainer vlak voor zijn deur was in elk geval een goede gelegenheid om met mensen te babbelen. Sommigen willen zo’n ding niet voor de deur. Jan juist wel!
En anders trof hij wel mensen op zijn vele wandeltochten met de hond.
Jan heeft lang geleden in Indonesië gewerkt, en daar genoten van de heel andere cultuur. Andere culturen hebben steeds zijn interesse gehouden, en hij vond het heerlijk mensen met een andere achtergrond te ontmoeten.
Jan hield van levendigheid. Hij had er moeite mee zich in mensen te verplaatsen die altijd maar kritiek hadden op andere functies dan wonen in de binnenstad. Van hem mocht er best een skatebaan komen op de Paardenmarkt. Of een gezellige kroeg. Of een jongerenhotel naast zijn deur in het voormalig depot van het legermuseum. Hoezo vroege sluitingstijden van terrassen? Hij nam graag een voorbeeld aan Spanje, waar hij ook graag vertoefde: Delft mocht bruisen! Jan was zelf ook bepaald geen vroege slaper. Heerlijk vond hij het na 24 uur ’s-nachts zijn hond uit te laten. Hij genoot van de Delftse binnenstad.
Het laatste jaar was moeilijk voor Jan. Plotseling leven met steeds minder kwaliteit voor een tot voor kort bijzonder krasse tachtiger had voor hem geen zin.
Een positief ingestelde buurtgenoot, die genoot van het leven: zo willen we hem herinneren. We willen meer Jannen in de buurt!
Op een feestje hebben veel buurtgenoten samen aan Jan gedacht. Want zo was Jan: het glas moet worden geheven, op het mooie leven!